top of page

Музей Кобзарства

Музей кобзарства також відомий як музей кобзарського мистецтва — музей в місті Переяслав-Хмельницький. Входить до складу Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав».

Музей кобзарства в місті Переяслав-Хмельницькому було відкрито в березні 1989 року в дні святкування 175-ї річниці від дня народження геніального українського поета Т.Г. Шевченка на оспіваній ним землі Переяславській, де проходив процес становлення слов'янської народності в часи Київської Русі, а пізніше в ХVІ-ХVІІ ст., Переяслав був одним із центрів формування української нації, що сприяло розвитку істинно-народного національного кобзарського мистецтва.

Експозиція музею представлена експонатами про історію зародження та розвитку кобзарського мистецтва на Україні, а також про історичну роль народних співців — кобзарів, їх життєписи та унікальну творчість. В експозиції — унікальні предмети з історії кобзарства, твори мистецтва присвячені цьому явищу, музично-поетична творчість кобзарів.

Увагу привертають найдавніші музичні інструменти: кобза, старосвітські бандури, торбан, ліра, лютня, гуслі. Унікальні експонати — бандура XIX століття, що належала Харківському кобзарю Гнату Тихоновичу Гончаренку, бандура Олександра Самійловича Корнієвського, бандура Григорія Івановича Бажула та його портрет роботи його дружини Людмили Бажул, а також ліра майстра Василя Сніжного, робота невідомого варшавського майстра — торбан XVIII століття, що належав Пухальському Я. Г. тощо.

Співробітники Музею кобзарства займаються науковою діяльністю — досліджують питання виникнення та розвитку кобзарського мистецтва на Переяславщині.

Глибоко розуміючи історичну роль «Кобзарства» — цього оригінального народного мистецтва у відродженні української духовності працівники Музею прагнуть підняти із забуття і відродити цю оригінальну духовнуінституцію українського народу. І це не штучні намагання, це поклик самого життя.

 

Адреса: 08400, Україна, Київська обл., м. Переяслав-Хмельницький, вул. Б. Хмельницького, 20

Телефон: 5-36-41                                      

Розклад роботи: щоденно з 9.00 до 17.00. Вихідні дні — понеділок,вівторок

Джерело: http://www.niez-pereyaslav.com.ua/m-11

 

bottom of page