top of page

Нацiональний музей- заповiдник українського гончарства в Опiшнi

 Опішне – один із наймогутніших та найславетніших центрів культурної самобутності українців, загальновизнана столиця українського гончарства. Постановою Кабінету Міністрів України селище включене до «Списку історичних населених місць України». З давніх давен тут інтенсивно розвивалося гончарство. Наприкінці ХІХ – на початку ХХ ст. у містечку працювало близько 1000 гончарів, продукція яких експортувалася майже на всі континенти світу. Нині в Опішному працюють три заклади державного значення: Національний музей-заповідник українського гончарства, Державна спеціалізована художня школа-інтернат І–ІІІ ступенів «Колегіум мистецтв у Опішному», Інститут керамології – відділення Інституту народознавства НАН України. У 1986 р. в Опішному засновано Музей гончарства.Через три роки було прийнято урядову постанову про формування на його базі Державного музею-заповідника українського гончарства – науково-дослідного і культурно-освітнього закладу, національної гончарної скарбниці України.

У березні 2001 р. йому було надано статус національного. Діяльність музею-заповідника спрямована на формування керамологічних колекцій. Серед головних завдань музею – проведення наукових досліджень з історії українського гончарства, вивчення його сучасного стану. Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному володіє найбільшою в Україні колекцією гончарних виробів, у якій налічується понад 40 тис. одиниць збереження. В ній представлено здобутки майстрів майже всіх традиційних осередків народного гончарства та творчість провідних українських художників-керамістів. На території музею сформовано Національну галерею української монументальної кераміки, основу якої становлять керамічні вироби художників-керамістів, скульпторів, створені в Опішному під час Національних симпозіумів гончарства.

Діяльність музею-заповідника спрямована на збирання польових матеріалів, формування колекцій, наукове вивчення та популяризацію українського гончарства.

В музеї сформувався чисельний науковий колектив. Науковими співробітниками розробляються 22 наукові теми з найрізноманітніших проблем кераміки.

Музей підтримує зв'язки з найбільшими керамічними музеями США, Франції, Великобританії, Іспанії, Португалії, Нідерландів, Німеччини, Бельгії, Італії, Швейцарії та інших країн, Міжнародною академією кераміки в |Женеві, Європейським центром світової кераміки в Гертогенбоші тощо.

 

Адреса: Зiнкiвський район, смт.Опiшня, вул.Партизанська, 102

Телефон:(05353) 4-42-16

 

http://www.opishne-museum.gov.ua/

 

Працює: понеділок-четвер – 8.00 – 17.00, п’ятниця 8.00 – 16.00

 Вартість:для дітей – 7 грн., для дорослих – 20 грн. Екскурсійне обслуговування: група до 15 осіб – 20 грн., група більше 15 осіб – 23 грн.

bottom of page