ДЕРЖАВНІ МУЗЕЇ УКРАЇНИ
Волинський краєзнавчий музей
На базі закладу 1940 року було організовано обласний історико-краєзнавчий музей. У роки Другої світової війни колекція музею зазнала значних втрат, однак уже 1944 року, одразу після визволення Волині від фашистських загарбників, музей відновив свою роботу як Волинський державний історико-краєзнавчий музей. 17 серпня 1985 року Волинський краєзнавчий музей було відкрито у новому приміщенні в центрі Луцька. Нині Волинський краєзнавчий музей має в своєму складі ще п’ять діючих музеї. Це філія – Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки, створений 1949 року, чотири відділи: Художній музей (1973 р.), Музей волинської ікони (1993 р.) і Музей історії Луцького братства (2011 р.) у Луцьку, та меморіальний музей В’ячеслава Липинського (2011 р.) у с. Затурці Локачинського району. Створюється Музей етнографії та народних промислів Волині у Луцьку.
На сьогодні у фондах Волинського краєзнавчого музею зберігається понад 140 тисяч експонатів основного фонду, які репрезентують природу, історію, етнографію, мистецтво волинського краю. Музей має багату колекцію природничо-наукових матеріалів, колекції геологічних мінералів, рослин, тварин. Історія Волині з найдавніших часів і до сьогодні представлена унікальними пам’ятками археологічної збірки, нумізматичної колекції, етнографічними матеріалами, писемними документами, зразками сакрального мистецтва (іконопису, сніцарства, металопластики, ковальства, шитва). Музей має велику збірку народно-ужиткового мистецтва: вироби ткацтва і вишивки, зразки волинського народного костюму. Останніми роками у музеї створено особові фонди видатних діячів історії та культури волинського краю, зокрема митрополитів УАПЦ Анатолія Дублянського та Полікарпа Сікорського, історика і політолога В’ячеслава Липинського, художника-вояка УПА Ніла Хасевича та інших. Комплектування фондів є основою науково-дослідницької роботи музею. Колекції музею представлені в експозиції, яка складається з розділів природи, давньої та новітньої історії, тематичних виставок. Експозиція музею розміщена на площі понад 2 тисяч кв.м у 23 стаціонарних та 9 виставкових залах, вона побудована за тематичним (відділ природи) і тематично-хронологічним принципами (відділ історії). Матеріали відділу природи розміщені у 8 залах, доповнені озвученими діорамами, розповідають про природу волинського краю, знайомлять з геологічною будовою, кліматом, річками й озерами, багатою флорою і фауною Волинської області.
Адреса: 43005, Волинська обл., м. Луцьк, вул. Шопена, 20.
Тел.: (0332) 24-25-91, 24-75-82.
Е-mail: volkrmus@lt.ukrtel.net
Години роботи: з 10.00 до 18.00 год., у п’ятницю – з 10.00 до 17.00 год., в неділю – з 10.00 до 18.00 год.
Вихідні дні - субота, понеділок
Вхідна плата: для учнів та студентів - 3,00 грн.; для дорослих - 5,00 грн.
Екскурсійне обслуговування (група до 30 чол., 45 хв.): для учнів та студентів - 15,00 грн.; для дорослих - 30,00 грн.
Музей відвідують безкоштовно: інваліди; діти-сироти; діти учасників АТО; діти дошкільного віку; учасники і ветерани Великої Вітчизняної війни та прирівняні до них громадяни; учасники ліквідації Чорнобильської аварії; співробітники музеїв.
Джерело:http://volyn-kray-mus.at.ua/