ДЕРЖАВНІ МУЗЕЇ УКРАЇНИ
Національний музей історії України у Другій світовій війні
Усю діяльність Меморіалу спрямовано на те, щоб допомогти людям зрозуміти витоки трагедій, які несуть війни, показати шляхи їх відвернення, розкрити історичну правду про жертовність і подвиг українського народу в борні проти нацизму, сприяти патріотичному вихованню громадян, зокрема молоді.
Результативність цієї роботи забезпечується багатством фондового зібрання, що є одним з найбільших в Україні. Музейні колекції постійно поповнюються і налічують близько 400 тис. музейних предметів. Це дає змогу оновлювати і вдосконалювати головну експозицію, а також щорічно створювати різноманітні виставки. Меморіал став провідним науково-дослідним, науково-методичним і освітнім центром із воєнної історії України. З його експозиціями ознайомилися близько 30 млн відвідувачів із багатьох країн з усіх континентів.
Меморіальний комплекс розташований на площі понад 11,24 га. Шлях до головної споруди розпочинається від колишньої Московської брами Старої Печерської фортеці XVIII століття. Звідси пролягла широка алея, що відкриває панораму музейного містечка. На майданчиках біля гранітних сходів встановлено 76-мм гармати зразка 1942р. До музею веде галерея, де розміщено п’ятиметрові бронзові горельєфні композиції, що відтворюють мужність прикордонників, нескореність тих, хто опинився на окупованій території, самовідданість учасників руху Опору та трудівників тилу. Автори композицій – скульптори В.Бородай, В.Швецов та ін. Ліворуч на пагорбі – чаша «Вогонь Слави» (діаметр – 16 м), праворуч на спеціальному майданчику розташовано експозицію виставки бойової техніки та озброєння – танки, артилерійські гармати і міномети, легендарні «катюші», літаки тощо. Неподалік вишикувалася техніка, зокрема БМП, БМД, гелікоптер, артилерійська зброя, задіяна у збройних конфліктах другої половини ХХ сторіччя. Для відвідування відкриті літак Лі-2, гелікоптер Мі-24 та реактивний винищувач МіГ-23.
Галерея веде до головної площі Меморіалу, де встановлено багатофігурні скульптурні композиції: «Передача зброї» (автор – В.Вінайкін) та «Форсування Дніпра» (автор – Ф.Согоян). Головна площа під час масових урочистостей вміщує близько 30 тис. осіб. Саме тут на честь всенародних свят, пов’язаних із подіями минулої світової війни, відбуваються численні заходи. Домінантою Меморіалу є скульптура «Батьківщина-мати» (автор – В. Бородай). У підмурку монумента містяться експозиційні зали музею.
Адреса:
-
м. Київ
-
вул. Лаврська, 27
-
від станції метро «Арсенальна» їхати автобусом №24 або тролейбусом №38 до зупинки
-
«Національний музей історії України у Другій світовій війні» (кінцева)
Телефон:
-
тел./факс: +38 (044) 285-94-57 (приймальня)
Замовлення екскурсій:
-
тел./факс: +38 (044) 285-94-52 (відділ науково-освітньої роботи)
Електронна пошта:
Інформація із офіційного сайту музею: