top of page

Державний політехнічний музей має статус самостійного структурного підрозділу науково-дослідної частини НТУУ “КПІ” згідно наказу Міністерства освіти України №191 від 29.06.1995 року відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №360 від 29.05.1995 року “Про створення в м. Києві Державного політехнічного музею”. Відкритий музей був 11 вересня 1998 року під час святкування 100-річчя КПІ.

Музей розташований в учбовому корпусі №6 (колишні майстерні Київського політехнічного інституту).

В семи залах розміщено експозиції з історії КПІ та різних напрямків техніки, що охоплюють стан та розвиток науки і техніки в Україні та світі в цілому, а саме: електроніка, приладобудування, радіотехніка, телекомунікації, інформатика, корисні копалини, промислові технології, машинобудування, авіація i космонавтика, транспорт, металургія, електрозварювання, енергетика. Працює експозиція техніки військового зв'язку та стрілецької зброї. Також проводяться виставки, які розширюють рамки музейної діяльності.

Облаштована експонатами прилегла до музею територія. На будинку музею встановлені меморіальні дошки І.І. Сікорському та А.М. Люльці, пам'ятники визначним вченим Є.О. ПатонуС.О. ЛебедєвуМ.П. КравчукуС.П. Корольову.

В музеї відбуваються оглядові лекції та екскурсії.

З ініціативи Президента НАН України Б.Є.Патона та ректора НТУУ “КПІ” М.З. Згуровського на базі Державного політехнічного музею з 25 жовтня 2001 р. розпочато цикл наукових читань "Видатні конструктори України". Проведення наукових читань закріплене спільним наказом № 256/1-108 від 12 липня 2001 р. по НАНУ та НТУУ “КПІ”. Це наукознавчі зібрання науковців, студентів, творчої технічної інтелігенції міста Києва та України. Їх головним завданням є збереження історичної пам'яті про визначні вітчизняні здобутки науково-технічної та інженерно-конструкторської думки, створення цілісної історичної картини розвитку науки й техніки в Україні, ознайомлення громадськості із видатними вітчизняними творцями-першопрохідниками в різних галузях техніки, виховання студентської молоді на прикладах високих досягнень попередніх поколінь інженерів та науковців.

Читання проводяться регулярно один раз на квартал на території НТУУ “КПІ” на протязі одного-двох днів, і включають: доповіді та їх обговорення, ознайомлення учасників читань з Києвом, НТУУ “КПІ” та експозиціями музею, демонстрацію тематичних фото-, кіно та відеоматеріалів. В рамках читань на постійній основі проводяться конкурси наукових робіт членів Малої академії наук “Дослідник”.

Здійснюється видання серії книг „Славетні імена Київського політехнічного інституту”.

Державний політехнічний музей та Центр пам'яткознавства НАНУ і Українського товариства охорони пам'яток історії та культури 25 січня 2002 р. ініціювали створення “Асоціації працівників музеїв технічного профілю”. Сьогодні її членами є понад п'ятдесят технічних музеїв. Асоціація сприяє активізації роботи технічних музеїв України, надає методичну допомогу при створенні нових технічних музеїв, проводить наукову роботу в цій галузі.

 

Директор: Н.В. Писаревська
Адреса: Україна, 03056, Київ, проспект Перемоги, 37, корп. 6
Телефон: (+38044) 204-86-40

Відчинений для відвідувачів: по робочих днях з 9:00 до 16:00 / Розклад роботи тимчасових тематичних виставок може відрізнятись. Паровоз, гелікоптер та танк встановлені на вулиці, доступ до них вільний та цілодобовий. Екскурсію краще замовляти заздалегідь. 

Джерело:http://kpi.ua/museum

Офійійний сайт:http://museum.kpi.ua

Державний політехнічний музей при НТУУ КПІ

9671621.b7bciq5yw8.W665
Державний_політехнічний_музей
kpi-muz4-m
455700_main
9600623.bnajce6o62.W665
bottom of page